Przypominamy, że na parterze budynku CSE „Światowid” działa punkt wymiany książek - na półce zostawić można przeczytane już pozycje i wziąć kolejne, które nas interesują. W punkcie, o który troszczą się pracownicy działu komunikacji społecznej, znaleźć można wiele zróżnicowanych w tematyce pozycji. Większość książek do wymiany jest w języku polskim, ale część jest też w językach niemieckim, angielskim, czy francuskim. - Zbliża się Dzień Dziecka, dlatego chcielibyśmy przygotować nasze półki i umieścić na nich pozycje dla młodych czytelników – mówią organizatorzy akcji. – Dlatego prosimy mieszkańców miasta, żeby zerknęli na półki swych pociech i sprawdzili, czy dzieci z książek po prostu nie wyrosły. Liczymy na to, że w najbliższym czasie znaleźć u nas będzie można sporo propozycji szczególnie interesujących najmłodszych.
Bookcrossing to nie tylko okazja do wymiany książek i promocja czytelnictwa, ale także ułatwia nawiązywanie kontaktów i inicjuje rozmowy. Z pomysłem ukierunkowania bookcrossingu na dzieci i młodzież wyszedł jeden ze stałych bywalców punktu w „Światowidzie”, Pan Bogusław, który przyniósł do redakcji portalu ekulturalni.pl kilka kartonów woluminów ze swojej domowej biblioteczki.
Książki można przynosić do redakcji, która jest czynna najczęściej w godzinach od 8 do 16, albo zostawiać w punkcie bookcrosingowym, znajdującym się po lewej stronie od wejścia głównego, przy tablicy informacyjnej CSE „Światowid”. - Mamy nadzieję,że 1 czerwca półki wypełnią książki dla dzieci i młodzieży, zaś później pozycje dla młodych czytelników będą również dostępne w naszym punkcie, zwłaszcza że 16 czerwca obchodzić będziemy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek – dodają organizatorzy.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter