ETK dziękuje i przyciąga tłumy

5
25.11.2019
ETK dziękuje i przyciąga tłumy
Koncert donacyjny uświetnili trzej tenorzy (fot. Michał Skroboszewski)
24-letnia Magdalena Garbecka otrzymała w poniedziałek stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Wręczono je podczas koncertu donacyjnego, podczas którego ETK dziękowało mieszkańcom i wolontariuszom za dotychczasowe wsparcie. Zobacz zdjęcia.

Takich tłumów na koncercie donacyjnym Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego jeszcze nie było. Widzów w sali św. Ducha Biblioteki Elbląskiej przybyło tak wielu, że dla niektórych zabrakło krzeseł.

- Poprzez ten koncert chcemy podziękować wszystkim, którzy przekazali nam jeden procent podatku, partnerom, wolontariuszom i mieszkańcom za to, że poparli remont muszli koncertowej w Bażantarni. W przyszłym lub najpóźniej w kolejnym roku będziemy mogli wysłuchać tam koncertów w zupełnie innych warunkach – mówi Teresa Wojcinowicz, prezes ETK.

Najważniejszą nagrodę tego wieczoru – stypendium ETK – odebrała 24-letnia Magdalena Garbecka. To absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale edukacji muzycznej, dyrygentury chóralnej, muzyki kościelnej, rytmiki i jazzu. Była trzykrotną stypendystką rektora. Nie zaprzestała też komponowania. Tworzyła miniatury fortepianowe, polskie tańca narodowe, walce oraz muzykę do zajęć rytmicznych. Brała czynny udział w wielu warsztatach, m.in. w Międzynarodowym Kongresie Rytmiki w Genewie (2015 r.) czy Międzynarodowej Konferencji Dalcroze’a w Katowicach (2019 r.). 

ETK dziękuje i przyciąga tłumy
Magdalena Garbecka otrzymała stypendium ETK (fot. Michał Skroboszewski)

W trakcie studiów z zakresu rytmiki rozpoczęła naukę na kierunku kompozycji w klasie dr. Marka Czerniewicza, gdzie obecnie jest studentką trzeciego roku. Tworzy utwory na różny skład instrumentalny, próbuje nowych wyzwań, uczestniczy w konkursach kompozytorskich, doskonali swój warsztat na warsztatach czy konferencjach. Jej kompozycje wykonywane są przy okazji różnych koncertów i festiwali.

- To dla mnie ogromny zaszczyt. Bardzo dziękuję – mówiła pani Magdalena, odbierając stypendium, które pozwoli jej sfinansować zakup programu komputerowego, służącego do rozwoku zdolności kompozytorskich.

Muzyczne emocje podczas koncertu donacyjnego zapewnili widzom trzej tenorzy: Dawid Kwieciński, Piotr Pastuszka i Łukasz Ratajczak, którym akompaniował na fortepianie Rafał Tworek. Wykonali m.in. najsłynniejsze arie z lat międzywojennych.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Byłam na tym koncercie było fantastycznie.Super tenorzy.Poniedziałek a tak fajny wieczór.
(2019.11.25)

info

4  
  1
Mój Brat namówił mnie na ten wieczór i jak zawsze miał rację.Cudowne Trio.Zabawa wspaniała????Polecam.
Alexis???? (2019.11.25)

info

3  
  2
Wspaniały koncert tworzy super Piotr jesteś wielki
(2019.11.26)

info

3  
  1
ETK !!!!. Tragedia.
(2019.11.26)

info

2  
  2
Gratulacje dla Magdy, młodej Kompozytorki! Niech rozsławia swe rodzinne miasto :)
Art-tur (2019.11.26)

info

1  
  0