Elbląskie książki

1
20.12.2005
Fundacja Elbląg ogłasza konkurs na „Elbląską Książkę Roku” i „Elbląski Rękopis Roku”. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2006 r.
Konkurs organizowany jest przez Fundację Elbląg – Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego we współpracy z elbląskimi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się wspieraniem kultury w Elblągu. Jego celem jest promocja i wspieranie twórczości literackiej elbląskich pisarzy, poetów i publicystów, w tym osób debiutujących, w dwóch kategoriach: „Elbląska Książka Roku” – na najlepszą publikację literacką, która ukazała się na rynku wydawniczym Elbląga w danym roku i „Elbląski Rękopis Roku” – na najlepszą dotychczas nie opublikowaną pracę literacką. Prace do konkursu mogą zgłaszać autorzy lub inne podmioty życia społecznego za zgodą autora, a także Fundacja Elbląg. Autorzy zgłaszanych do konkursu prac muszą być mieszkańcami Elbląga lub też muszą być związani z miastem pracą zawodową. Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez dostarczenie do biura Fundacji wniosku zawierającego dane personalne autora i informację o jego dorobku literackim wraz ze zgłaszaną do konkursu książką („Książka Roku”) lub pracą w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego („Rękopis Roku”). Wyboru zwycięzców w obu kategoriach dokonuje Kapituła Konkursu, która kieruje się następującymi kryteriami: poziomem literackim, poziomem edytorskim, atrakcyjnością czytelniczą oraz tematycznym związaniem utworu z miastem i regionem elbląskim. Nagrodą w kategorii „Elbląska Książka Roku” jest dyplom oraz nagroda finansowa, zaś w kategorii „Elbląski Rękopis Roku” - dyplom i sfinansowanie ze środków Fundacji edycji publikacji i przeznaczenie części nakładu dla autora. Zgłoszenia kandydatów do nagrody można składać do 31 stycznia 2006 r., natomiast ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano na maj 2006.
PD

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wydaje się, że "Księga Jubileuszowa" wydana pod auspicjami Koła Pionierów Elbląga jest wartościowym dokumentem i prawie w ostatniej chwili wydanym. Dotyczy wciąż mało znanego okresu powojennego w dziejach naszego miasta. Z tego m.in. powodu zasługuje na wyróżnienie.
m/. (2005.12.20)

info

0  
  0