Dyplomy 2025 w Kamieniczkach Elbląskich

3
02.08.2025
Dyplomy 2025 w Kamieniczkach Elbląskich
(fot. Anna Dembińska)
W Kamieniczkach Elbląskich przy ul. św. Ducha można oglądać wystawę Dyplomy 2025, na którą składają się prace dyplomowe uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Wystawa jest czynna do 24 sierpnia. Zobacz zdjęcia.

W ostatniej klasie Liceum Sztuk Plastycznych uczennice i uczniowie realizują rozbudowaną plastyczną prezentację pod okiem nauczycieli przedmiotów artystyczno-zawodowych. Szkoła kształci w specjalizacjach: technik graficznych, fotografii i filmu.

- Na wystawie zgromadzano wybrane dyplomy absolwentów. Składa się na nią grafika artystyczna wykonana tradycyjnym, manualnym warsztatem w oparciu o matryce graficzne /linoryt, serigrafia/; zadania z pracowni projektowania graficznego łączą świat analogowy z cyfrowym w ilustracji, składanych publikacjach, plakacie. Fotografia artystyczna mobilizuje autorki do panowania nad obrazem analogowo z ograniczeniem manipulacji cyfrowych – informuje Katarzyna Swoińska, nauczyciel z LSP w Gronowie Górnym. - Ponadto prezentujemy to, o w kształceniu artystycznym jest na pierwszym miejscu: to rysunek, malarstwo i rzeźba.

Dyplomy w szkołach artystycznych, jak dodaje Katarzyna Swoińska, to dialog z otaczającym światem, pytania i odpowiedzi o rzeczywistości. - Tu można dowiedzieć się co w nas i obok nas się dzieje, zmienia, tu możemy zobaczyć rzeczy oczywiste w nowej odsłonie. To spojrzenie pokolenia, które staje się dorosłe i wyrusza w świat. Warto przy okazji tej wystawy przystanąć i sprawdzić co zachwyca, co inspiruje – dodaje nauczycielka z liceum.

Wernisaż Dyplomy 2025 odbył się w piątek, 1 sierpnia. Wystawa będzie czynna do 24 sierpnia. Odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Elbląga.

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kto wymyślił wystawę w takim miejscu?
(2025.08.02)
Ja. Coś się stało?
Mgr Tornister (2025.08.02)
Dyplomy dyplomami ale... co za baran w urzędzie miejskim zlecił po interwencjach mieszkańców oczywiście naprawę nawiechrzni mostu Szańcowa / Grochowska nie wykorzystując odkrycie do pogłębienia dna rzeczki która zamyka przepływ podczas odpływu ? ?
(2025.08.03)

info

1  
  0