Artystyczny miszmasz

05.11.2011
Artystyczny miszmasz
fot. AD
Przez cały listopad w galerii na poddaszu Biblioteki Elbląskiej podziwiać można malarstwo Aleksieja Bogustova. Obrazy białoruskiego artysty są pełne kontrastów . Tu „Ciemny anioł” stoi ramię w ramię „Białym...", jest bura „Słota” i jaskrawy „Mak”. Zobacz fotoreportaż.
- Wstawa jest różnorodna z wielu powodów - mówił Bogustov, podczas wczorajszego (4 listopada) wernisażu. – Prace powstawały w różnych warunkach, na różnych plenerach. Są tu prace stworzone w Polsce.
   Z twórczością artysty mogliśmy się zetknąć już trzy lata temu podczas wystawy „Morskie inspiracje”. Aleksiej Bogustov uczestniczył bowiem w plenerze artystycznym w Kątach Rybackich organizowanym przez elbląskie stowarzyszenie Viva Art. Tam też nawiązała się współpraca białoruskiego artysty z polskim abstrakcjonistą Krzysztofem Rećko-Rapsą.
   Głównym motywem twórczości Bogustova są pejzaże, artysta stara się także w swoich pracach odzwierciedlić trud człowieka. Na wystawie w Bibliotece Elbląskiej znalazło się też kilka świątyń.
   - Po więcej doznań zapraszam do mojej pracowni w Grodnie – zaprasza Aleksiej Bogustov. – Nie mogłem zabrać ze sobą więcej prac, ponieważ byłyby problemy z przekroczeniem białoruskiej granicy.
   Malarstwo Aleksieja Bogustova jest naprawdę bardzo różne. Zahacza o różne style. Raz emanuje feerią barw, innym razem wycisza. Mnie jednak najbardziej podobała się „Ryba” i „Kniaź Dawid”. A Państwu?
   
Olga Kaszubska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter