Anioły po raz dwudziesty

4
03.07.2025
Anioły po raz dwudziesty
fot. arch. organizatorów
W sobotę (5 lipca) odbędzie się jubileuszowy, dwudziesty „Zlot miłośników aniołów”. Będzie to wyjątkowa jego edycja, bo połączona z otwarciem nowej świetlicy.

Na tegoroczną, dwudziestą edycję Zlotu w Aniołowie (gm. Pasłęk) organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Zaprezentują się wioski tematyczne z powiatu elbląskiego. Będą również goście z zaprzyjaźnionego Piekła.

- Swój udział zapowiedziały diabły z Piekła oraz delegacje z Francji, Litwy i Niemiec. Wydarzenie poprzedzone jest plenerem malarskim w Aniołowie i Pasłęku, organizowanym w partnerstwie z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury. Atrakcją ma być przejazd aniołów w zabytkowych pojazdach, a następnie uroczysta parada przez wieś na czele z orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej - czytamy w zapowiedzi Zlotu.

Na scenie wystąpią zespoły „Pasłęczanie” i ”Wysoczanki” oraz młodzież z grupy ognia „Angels in the fire”. Część wieczorną poprowadzi DJ Szymon. Podczas imprezy otwarta zostanie nowa świetlica w Aniołowie. Budowa obiektu kosztowała niemal 3 mln zł, a sołectwo otrzymało na niego rządową dotację.

- W nowo otwartej świetlicy będziemy uczestnikami wernisażu wystawy, a następnie zobaczymy spektakl teatralny z anielskim przesłaniem w wykonaniu aktorów z Teatralnego Zakamarka w Iławie – zapowiadają organizatorzy.

 

Program

Piątek, 4 lipca, godz. 18-22

wernisaż wystawy „Urokliwe zakątki gminy Pasłęk”

spektakl teatralny

występ grupy ognia „Angels in the fire”

 

Sobota, 5 lipca, godz. 12-23

g. 12 przejazd aniołów zabytkowymi pojazdami po terenie gminy Pasłęk

g. 14 parada w Aniołowie, symboliczne otwarcie nowej świetlicy

g. 17 nagrodzenie tematycznych pokazów i anielskich strojów

Warsztaty kulinarne, warsztaty tworzenia aniołów, diabelskie igraszki dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne, zabawa taneczna pod gwiazdami

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

EEE da ktoś dokładną lokalizacje.... Aniołowo pod Elblągiem znam, ale pod Pasłękiem???
Zbłąkany Anioł (2025.07.03)
Zawsze znajdą naiwne dziewczyny do męczarni na słońcu byle reklama była, judasze !
(2025.07.03)

info

0  
  9
Czy anioły też biorą udział w....
Polskie tradycje (2025.07.03)

info

0  
  0
@Zbłąkany Anioł - Weź spójrz na mapę i zobacz ile km jest z Aniołowa do Pasłęka a ile do Elbląga.
ZXC (2025.07.03)