„Gloria” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

22.05.2015
„Gloria” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym
materiały prasowe dystrybutora
Ambitne filmy i ciekawa dyskusja – tak właśnie jest podczas spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w Kinie „Światowid”. Już 28 maja o godz. 19 będzie można obejrzeć fenomenalnie przyjmowaną na festiwalach filmowych „Glorię”.
Z MFF w Berlinie „Gloria” wyjechała ze Srebrnym Niedźwiedziem dla Najlepszej Aktorki, Nagrodą Jury Ekumenicznego i Nagrodą Gildii Niemieckich Kin Arthousowych. Film był oficjalną chilijską kandydatką do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
   Gloria to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo. Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. Melancholia w życiu Glorii splata się z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.
   reżyseria: Sebastián Lelio
   scenariusz: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza
   czas trwania: 110 minut
   produkcja: Chile, Hiszpania
   cena biletu: 8 zł
   
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter