Dopalacze niszczą życie, czyli profilaktyka w Multikinie

12.09.2016
Dopalacze niszczą życie, czyli profilaktyka w Multikinie
Multikino zaprasza na specjalne projekcje filmów i dyskusje w ramach programu profilaktycznego mającego przeciwdziałać zażywaniu dopalaczy i innych używek przez młodzież. Projekt jest realizowany we współpracy z policją.
W 2015 roku odnotowano wiele negatywnych zdarzeń będących skutkiem zażywania dopalaczy. Jest to zresztą problem, który od dobrych kilku lat zaprząta głowy rodziców, wychowawców, instytucji publicznych i pozarządowych. Także policyjna diagnoza odnosząca się do obszarów najpoważniejszych niebezpieczeństw wskazuje, że dopalacze
   i narkotyki stanowią zagrożenia, które wymagają podjęcia zdecydowanych oraz wielokierunkowych działań profilaktycznych.
   Wychodząc naprzeciw potrzebie prowadzenia szerokiej edukacji w tym zakresie, Multikino zaprasza na wyjątkowe spotkania dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z udziałem policyjnych profilaktyków, podczas których zaprezentuje przygotowany przez ostrowską grupę PaT (Profilaktyka a Ty) film „Dopalacze niszczą życie” oraz wybrany przez nauczycieli film ze specjalnie przygotowanej oferty Multikina. Społeczny kontekst filmów oraz problem zażywania dopalaczy zostaną też omówione przez specjalistów odpowiedzialnych za ten obszar z ramienia policji.
   
   W ramach inicjatywy „Dopalacze niszczą życie” grupy mają do wyboru następujący repertuar filmowy:
   
   „Amy”, reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2015, 127 min
   (rekomendacja wiekowa: od 14 lat)
   Prawdziwa historia gwiazdy muzyki Amy Winehouse, która zmarła na skutek zatrucia alkoholowego w wieku 27 lat.
   
   „Kto nigdy nie żył”, reż. Andrzej Seweryn, Polska 2006, 106 min
   (rekomendacja wiekowa: od 14 lat)
   Młody ksiądz, który na co dzień pomaga uzależnionej od narkotyków młodzieży, dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV.
   
   „Baby Bump”, reż. Kuba Czekaj, Polska 2015, 89 min
   (rekomendacja wiekowa: od 16 lat)
   Bezkompromisowy film o 12-letnim outsiderze wchodzącym w okres dojrzewania. Fabuła osnuta jest wokół procederu handlu „czystym” moczem w szkole.
   
   Projekt „Dopalacze niszczą życie” jest realizowany w ramach całorocznego programu edukacji filmowej Akademia Filmowa Multikino we wszystkich kinach sieci Multikino w całej Polsce.
   Ceny biletów: 12 - 13 zł
   Opiekunowie uczestniczą w projekcjach bezpłatnie.
   Poza seansem filmu i spotkaniem z profilaktykami, opiekunowie grup otrzymują specjalnie przygotowane scenariusze dla nauczycieli umożliwiające omówienie problematyki na lekcji po powrocie z kina do szkoły.
   
Multikino

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter