„Czarny węgiel, kruchy lód” w DKF

29.05.2015
„Czarny węgiel, kruchy lód” w DKF
materiały prasowe dystrybutora
Kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka już 11 czerwca o godz. 19 w Kinie „Światowid”. Tym razem na ekranie pojawi się zwycięzca Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie 2014 – „Czarny węgiel, kruchy lód”.
“Czarny węgiel, kruchy lód” to błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir (reżyser wspomina o inspiracji „Sokołem maltańskim” i „Trzecim człowiekiem”) i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu.
   W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.
   reżyseria: Diao Yinan
   scenariusz: Diao Yinan
   czas trwania: 106 minut
   produkcja: Chiny
   Cena biletu 8 zł.
   
   
   
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter