"Anioł" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

15.01.2016
Anioł w Dyskusyjnym Klubie Filmowym
materiały prasowe dystrybutora
Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z dobrym kinem. Najbliższy seans odbędzie się 21 stycznia o godz. 19 w sali kameralnej kina Światowid. Tego dnia będzie można obejrzeć libański film "Anioł".
Leba, nauczyciel muzyki, żeni się z sympatią z dzieciństwa, Larą. Sąsiedzi żywo interesują się ich małżeństwem i serdecznie współczują, gdy na świat po kolei przychodzą dwie córki. Wreszcie za trzecim razem rodzi się chłopiec. Ale Ghadi jest niepełnosprawny i zakłóca spokój okolicy swoimi krzykami. Sąsiedzi postanawiają zmusić rodziców do oddania go do zakładu opiekuńczego. Ale Leba i Lara nie zamierzają się poddać. I wkrótce w miasteczku pojawia się Anioł, który zmieni życie wszystkich, którzy w niego uwierzą.
   
   „Anioł” to mądra i ciepła satyra punktująca hipokryzję, ale i stawiająca nacisk na wiarę, której obecność porządkuje ludzką codzienność. Bezpretensjonalność i nietypowa uroda tego filmu zachwyci fanów arthouse'u, lekkich komedii i niepoprawnych politycznie dowcipów.
Anna Bielak, Filmweb
   
   reżyseria: Amin Dora
   scenariusz: Georges Khabbaz
   gatunek: dramat, komedia
   produkcja: Liban 2013
   czas trwania: 1 godz. 35 min
   opis: dystrybutor filmu
   
   Film „Anioł” w Kinie Światowid 21 stycznia o godz. 19. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
   
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter