Nadzieja dla Renomy?

5
28.02.2002
Nadzieja dla Renomy?
Władze miasta w porozumieniu z Krajowym Urzędem Pracy chcą ratować mienie po będącym w stanie upadłości Zakładzie Przemysłu Skórzanego Renoma. Są plany, by na jego bazie utworzyć nową spółkę.
Jak mówi prezydent Elbląga Henryk Słonina, miasto jest zainteresowane przejęciem części udziałów spółki. - Zainteresowani inwestowaniem są przedsiębiorcy z Elbląga, ale nie są załatwione jeszcze sprawy formalne, jeśli chodzi o wykup mienia po Renomie - powiedział prezydent Słonina - miasto również złożyło ofertę do syndyka. Władze miejskie prowadzą rozmowy z ministerstwem pracy żeby, tak jak było uzgodnione z Krajowym Urzędem Pracy, wspólnie przejąć ten obiekt. - Ta sprawa powinna się rozstrzygnąć w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni - dodał prezydent. Wg Henryka Słoniny sprawa jest pilna, ponieważ jest wielu zainteresowanych tym, by zlecić prace dla nowo powstałej spółki. Byłaby to jednocześnie szansa podjęcia pracy dla kilkudziesięciu osób. Renomą zainteresowana jest też jedna z angielskich firm. Ona jednak nie zamierza tworzyć tam nowego podmiotu gospodarczego, tylko zlecać prace nowo powstałej firmie.
J

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jeśli byłby zleceniodawca to nie ma na co czekać, Panie Słonina. Jak brakuje kasiory, to pożycz Pan ją. Zaciągnięty kredyt bedzie można spłacić bardzo szybko. Tylko jak Pan mówisz - tu trzeba pilnych działań! Dziś widziałem Pana Słoninę wypowiadającego się w naszej TV Vectra...jakoś cichutko mówił, i w dodatku jeszcze niewyraźnie. Takie pracowite były obrady Elbląskiego Forum Gospodarczego? Proszę redakcję o sprawozdanie z działalności tego (nowo)tworu.
Pan Nikt (2002.02.28)

info

0  
  0
Panie Słonina idź pan lepiej na wiochę dzieci uczyć.To teraz miasto będzie kupowało każdą przedwojenną budę, w której za komuny produkowało się cokolwiek.Przecież Renoma padła, dlatego że zmieniła się struktura zażądania. Nie ma dziś miejsca na rynku na takie molochy i do tego w centrum miasta. Rynek przejęły małe 10-20 osobowe firmy i tak już zostanie. Wszelkie próby płynięcia pod prąd gospodarki skończą sie utonięciem.Miasto niech pilnuje podatków i wydaje z zezwolenia na budowę (co pan Latecki czasami robi za sowitą odpłatą) a wyjdziemy na tym na pewno lepiej niż na dotychczasowych machlojkach z Nowakiem i spółą.
(2002.03.03)

info

0  
  0
zbużyć ten barak i skończyć z mitami i reliktami komuny
(2002.03.03)

info

0  
  0
Jaki barak toż to zabytek?
Architekt zamiejscowy (2002.03.03)

info

0  
  0
Kupią, żeby się sami nachapać, napchać kieszenie zrobić aferę i wycofać się.A biednych ludzi bez wypłaty na bruk - to jest ta właśnie polityka nie tylko naszego miasta ale całego kraju. Wswzystkie zakłady w ten właśnie sposób upadły.A Ci co się nachapali to się nachapali i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności!
AGA (2002.03.06)

info

0  
  0