Elbląg zwycięzcą konkursu „Grunt na medal 2021”

4
02.12.2021
Elbląg zwycięzcą konkursu „Grunt na medal 2021”
Fot. Biuro Prezydenta Miasta
Elbląg zajął pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal 2021”. Konkurs zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Podsumowanie konkursu, z udziałem samorządowców zwycięskich gmin, a także przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera, odbyło się dziś w Warszawie. Uczestniczył w nim prezydent Witold Wróblewski.

Celem konkursu „Grunt na medal” jest wyłonienie najlepszego terenu inwestycyjnego w poszczególnych województwach. Elbląg zgłosił do konkursu miejski teren inwestycyjny przy ul. Żuławskiej. Komisja konkursowa uznała go za najbardziej atrakcyjny obszar dla potencjalnych inwestorów w województwie warmińsko - mazurskim.

Elbląg zwycięzcą konkursu „Grunt na medal 2021”
Teren inwestycyjny przy ulicy Żuławskiej

- To wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem tego, że działania samorządu przynoszą efekty. Miasto się rozwija, ma bardzo duży potencjał, co zresztą widać po zainteresowaniu inwestorów w ostatnim czasie. Zwycięski teren przy ul. Żuławskiej jest to miejski obszar o powierzchni ponad 3,4 h, z przeznaczeniem pod zabudowę produkcyjno-usługową. Teren bardzo atrakcyjny, dobrze skomunikowany. Myślę, że wkrótce znajdzie się inwestor zainteresowany jego zagospodarowaniem – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Nagrodą w konkursie, oprócz przyznanego tytułu „Grunt na medal” oraz pamiątkowych statuetek i dyplomów, jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu inwestorom oraz prowadzona przez PAIH S.A. i zarządy województw promocja tych terenów na forum międzynarodowym.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Hihi. .. "Grunt na medal"- to dla tego w ostatnich latach tyle gruntów jest sprzedawanych. Mam pytanie ile kosztował udział w tym konkursie??
Tomasz85 (2021.12.02)

info

3  
  6
Jednak niemieckie tereny przyciągają do Elbinga ! @ Merkel
(2021.12.02)

info

1  
  5
czy są jeszcze jakieś grunty na sprzedaż? Witek już chyba wszystko sprzedał
112 (2021.12.05)

info

2  
  1
Medal otrzymuje groszowa wyprzedaż 200 ha Terkawki. Powinno się przyznać nagrodę za magisterkę o nieudacznictwie sołtysów wokół tego
(2021.12.05)

info

0  
  1