Elblążanie w latach 70. na zdjęciach Czesława Misiuka
A moim zdaniem to zdjęcie...
Ponieważ Redakcja jest leniwa i mało pomysłowa to Wam pomożemy. Na zdjęciu Pawełek Wassarab urodzony 10 czerwca 1975 r. w Elblągu. Departament Badań Demograficznych i Społecznych poinformował, iż 34 milionowy obywatel PRL urodził się właśnie w Elblągu. Mały Pawełek otrzymał drobne prezenty od wybranych chrzestnych, m. in. od ówczesnego prezydenta Elbląga. Jego narodziny były modelowym przykładem peerelowskiej propagandy. Centrala w Warszawie zdecydowała, że 34-milionowy Polak powinien urodzić się w stolicy jednego z nowych województw, w 1975 roku powstało 49 województw, padło na Elbląg. Matce i ojcu wmówiono, że ich syn faktycznie jest 34-milionowym Polakiem, bo tak wyliczyły komputery w Głównym Urzędzie Statystycznym. 1 sierpnia 1975 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość nadania imienia honorowemu obywatelowi (syn Haliny - technik Elbląskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego i Tadeusza - inżynier technolog "Zamechu"). Honorowymi opiekunami zostali: przedstawicielka WRZZ daniela Szyca i prezydent miasta Elbląga - Zdzisław Wąs. Pawełek mieszkał sobie później w wieżowcach przy ul. Kościuszki
no widzisz Pawelek byles moim sasiadem ja tez z kosciuszki 6 Pietro, pierwszy wiezowiec od stadionu, przyjdz na mecz Lolimpi, chyba w tym sezonie spadamy, bo ksiezulo juz lamentuje ze walczymy o utrzymanie.
(2020-03-01)
Pracowałam z Tadeuszem Wassarabem. Szkoda, że tak młodo umarł. Urodziny Pawła pamiętam.
B.L. (2020-03-01)
Jaki doskonały wywiad :)
Mrówka (2026-02-10)