UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu, Facebooka lub Googla
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Generalizuje Pan. Uściślijmy. Nie odnosiłam się do ustawień tryby manualnego. Miałam na myśli tryby fotografowania, gdzie każdy tryb w jakiś sposób jest swego rodzaju obróbką. Przecież Pan wie, że bywają tryby, które np wyostrzą obraz albo dziś jakże modne upiększacze twarzy w smartfonach;) Proszę nie przekręcać moich słów. Tryb manualny pozwala nam osiągnąć większą kontrolę nad obrazem i tutaj faktycznie my w większej części decydujemy o obrazie. W dawnych czasach Pan z Panasonica tłumaczył nam głąbom jak Lumix FZ50 przetwarza obraz. I nie bał się użyć stwierdzenia że w puszcze " siedzi" mały program do obróbki zdjęć. Jeśli masz wątpliwości mogę Ci to wyłożyć fachowym językiem. To, że tutaj robię z siebie błazna o niczym nie świadczy.

emma911