UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Dla mnie hit - że komuś rzeczywiście udało się postawić wiatrak w aktualnych realiach prawnych. Natomiast raczej to drugie - ze względu na konstrukcję i estetykę. (Nie wiem jaka jest różnica w cenie między konstrukcjami Enercon czy Vestas a tąże, przedstawioną na zdjęciu.) Jeśli ktoś słyszał coś o dziurze ozonowej, gazach cieplarnianych, zmianach klimatu (widocznych przecież), to nie będzie tak szybko wypowiadał się przeciw energetyce odnawialnej. To konieczność - stwierdzi każdy, kto pojedzie na Śląsk i dowie się, ile ton trucizn wydalanych jest do naszej atmosfery przy produkcji naszej energii. Krajobraz trzeba również chronić, ale przypuszczam, że dla mieszkańców każdego powiatu "jego" tereny są najbardziej "niepowtarzalne". Trzeba obiektywnie rozważyć, które tereny są chronione krajobrazowo, a które "zasymilowałyby" PRZYJAZNE przecież środowisku technologie. Proponowałabym zamieszczenie przez redakcję zdjęć również innych konstrykcji wiatraków - o bardziej opływowych kształtach, dopasowanych nawet kolorystycznie do terenu.
Ewa