UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Zależy kiedy. .. Za czasów polskich były Prusy. Zaraz po rozbiorach utworzono prowincję Prusy Zachodnie ze stolicą w Kwidzynie, a po II rozbiorze Polski – w Gdańsku. W roku 1829 połączono obie prowincje (Prusy Wschodnie i Prusy Zachodnie) w Prusy, by w 1878 ponownie je rozdzielić. Po traktacie wersalskim Elbląg znalazł się w granicach Prus Wschodnich, a konkretnie w regencji zachodniopruskiej Prus Wschodnich. W 1939 roku Elbląg wraz z cała regencją kwidzyńską włączony został ponownie do okręgu Prusy Zachodnie.
Lu