UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Spokojnie drodzy elblążanie! HyperNowa ma otwarcie 19 marca i tak naprawdę ten obiekt odegra rolę "królika doświadczalnego" dla tej części Polski - w pasazu handlowym wynajęto niespełna 50% lokali handlowych a reszta będzie stała ZUPEŁNIE PUSTA. Najemcy reprezentujący duże firmy typu McDonald's czekają jak będą wyglądały obroty i frekwencja a elbląscy przedsiębiorcy nie dają rady z czynszem ustawionym na poziomie 120PLN+VAT za 1m kwadratowy. Opowieści o pchających się sieciach handlowych do Elbląga brać proszę zatem z lekkim przymrużeniem oka - z pewnością łatwiej mi uwierzyć w szybką sprzedaż lotniska bo tam będzie całodobowy sznur samochodów na trasie Gdańsk-Warszawa lub/i Warszawa - Kaliningrad. Rynek przy Dąbka będzie pewnie Gildią wersją "owocowo-warzywną". Powtórze na koniec moją myśl sprzed kilku dni - głosujcie swoimi portfelami (bez znaczenia jest jak zasobnymi) i świadomie wybierajcie miejsca zakupów. Jeżeli narzekamy na zachodni kapitał i podnosimy larum nad prognozowanym upadkiem elbląskiego handlu to nie pchajmy się z koszykami i wózkami do hipermarketu. Obok Państwa klatki stoi przecież "mały - osiedlowy"