UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Czy Związek Gmin. .. jest ciałem mało znaczącym? Nie bronię go na siłę i nie bronię struktur ani związanych z nim ludzi. Przewodniczącym Zgromadzenia jest senator S. Gorczyca, a w składzie są m. in. burmistrzowie i wójtowie wcześniej wymienionych miast i gmin. To znacząca siła lobbująca. W znacznej mierze dzięki działaniom Związku nakładem 115 mln złotych dokonuje się aktualnie trwającego "sypiącego" się Kanału. Związek prowadzi także o dużym zasięgu akcję promocyjną, stąd także wspomniane albumy, prezentacja w mediach, opracowanie programów rozwoju turystyki. To bardzo leży w interesie Elbląga. Z każdej strony podkreśla się nasz główny towar turystyczny( 60 tys. wsiadających w ub. roku). Uprzejmie przypominam, że turyści wsiadają tutaj, ale płyną jeszcze kilkadziesiąt kilometrów. Czy ogłosimy aneksję "naszego" odcinka rzeki Elbląg( do jez. Drużno) nazywając go umownie Kanałem i pobierając cło za płynięcie dalej? Czy więc warto występować ze Związku? Też jestem patriotą lokalnym, ale uważam, że nie. Kanał wymaga całościowego potraktowania. Można wypominać różnego rodzaju decyzje administracyjne, one funkcjonują, i będą chyba dalej. Dlaczego Gdańsk ? Panie Heronimie, trochę sie dziwię; kochamy Gdańsk, nie Olsztyn. Chcemy do Gdańska, no to mamy namiastkę. Pozdrawiam.
Ryszard Klim