UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Nic nie stoi na przeszkodzie, by publikować artykuły z lat I WŚ jak i z okresu międzywojennego oraz z lat 1939-1945.Te ostatnie są nam bliższe czasowo. I pewnie wielu interesuje jaka atmosfera była w Elblągu w czasie ostatnie wojny. Może są jakieś wspomnienia lub opowiadania osób które były zesłane do Elbląga na przymusowe roboty. Sądzę, że takie osoby jeszcze żyją. Może by ogłosić konkurs na wspomnienia z tego okresu. Choć może jest już za późno. Kto wie. Opowiadał mi Tata, że będąc na kursie w Elblągu w pierwszych latach 50 ubiegłego wieku, był z nim jeden kursant który w czasie wojny był w Elblągu na robotach przymusowych. Pewnie było ich więcej.


Anuluj