UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

BYŁ ELBLĄG w woj. gdańskim mocno opóżnionym miastem. Nie doszacowanym przez władze wojewódzkie, które preferowały odbudowę i rozbudowę aglomeracji trójmiejskiej kosztem peryferyjnych ośrodków. Jednak opóznienie to miało tez i swoje dobre strony. Najlepszą był fakt pozostawienia w stanie niezabudowanym obszaru Starego Miasta, nowe niestety zdążyli zabudowac. Dzięki temu możemy dzisiaj oglądac retrowersję tej dzielnicy a nie kolejną Zawadę. Drugim pozytywem wynikającym z braku kasy jest pozostawienie sieci tramwajowej. Likwidacji uległa tylko jedna linia - wspomniana trójka oraz nieco póżniej odcinek trasy nr 2 biegnący ulicami Kowalską, Starym Rynkiem i Stoczniową. Likwidacja tramwajów nastąpiła w tym czasie w wielu podobnych miastach, m. in. w Słupsku, Olsztynie, Inowrocławiu, Jeleniej Górze, Tarnowie itd. Dzięki swoistemu opóżnieniu w realizacji "modnych" trendów Elbląg na szczęście uniknął losu tamtych ośrodków, które teraz sporym kosztem czasami starają sie tramwaje u siebie przywrócic (Olsztyn)

BEZ ŚCIEM proszę

Anuluj