UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

[wredny] masz rację. Budynek Sądu Miejskiego (Amtsgericht) nadawał się jeszcze do odbudowy. Rozwalono go tak, jak wiele innych budynków w Elblągu, w ramach popularnego wówczas (i aktywnie popieranego przez towarzyszy z komitetu) kanibalizmu budowlanego. Powstała ohydna, soc-realistyczna budowla ze szpetnym napisem na dachu: Wielobranżowa Spółdzielnia Pracy. .. .W ostatnich latach zachowane piwnice starego sądu, z tzw. Bogen-Gewölbe przejął Sąd Okręgowy. Pytanie [wrednego] jest aktualne - kiedy ta szpetota zostanie teraz rozebrana?

erg.

Anuluj