UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Przedłuży się budowa drogi ekspresowej nr 7 Nawet o trzy miesiące może przedłużyć się budowa drogi ekspresowej numer siedem na odcinku od Elbląga do Ostródy. Na wysokości Pasłęka prace są wstrzymane w związku z wykryciem tam śladów dawnego osadnictwa. Jak wyjaśnia Marek Gierałtowski kierownik oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Elblągu zgodnie prawem teren zostanie teraz przebadany przez firmę archeologiczną, która została wyłoniona w przetargu. Odcinek drogi z Elbląga do Ostródy miał zostać oddany do użytku do końca przyszłego roku. Mimo opóźnień wykonawca zapewnia, że do rozpoczęcia mistrzostw Euro 2012 będzie można podróżować tą trasą z Elbląga do Warszawy. Natomiast odcinek ekspresowej siódemki w kierunku Gdańska zostanie oddany do użytku rok później - w 2013 roku
sa