UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
A co tu dodawać? O żadnych "obozach pracy", poza tymi zakładanymi przez niemieckich nazistów nie słyszłem. Może podasz jakieś źródło? A jeśli chodzi o historię Elbląga, tę najnowszą, to proszę poczytaj sobie co nieco: http://www.elblag-moje-miasto.pl/. Elbląg nigdy nie był miastem polskim, przez jakiś czas mieszkańcy oddali się pod opiekę Korony, ale nadal nie nazywali się Polakami. Pokaż mi rodowitego Polaka-Elblążanina, wszyscy obecni mieszkańcy to ludność napływowa z innych regionów kraju, ewentualnie potomkowie naturalizowanych Niemców, któzy nie wyjechali po wojnie (ale tych jest bardzo niewielu). Swoją drogą powtarzasz bezkrytycznie PRLowską propagandę, która na siłę chciała udowodnić "polskość" Elbląga.
Ori