UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Dziwne ale moje posty zamieniły się miejscami. To jest początek Grupa operacyjna. Przybyła do Elbląga wiosna 1945 r i za zadanie miała przejęcie miasta od dowództwa radzieckiego. Opisane jest to w książce \\" Ludzie stocznie okręty\\" autora nie pamiętam, ale nie wykluczam, że był to Pan Winnicki. Zapraszam do przeczytania, fascynująca książka o początku \\" życia\\" w Elblągu po wyzwoleniu. Co prawda słowo WYZWOLENIE trzeba pisać dużymi literami, gdyż ma ono wydźwięk ironiczny. Majątek wszystkich fabryk na terenie Elbląga, po zinwentaryzowaniu, Rosjanie przekazali w formie spisu na 1 kartce formatu A4.Z opisu w książce wynika że Rosjanie wyzwolili Elbląg ze wszystkiego a pozostałe przy życiu kobiety to nawet wyzwolili z pruderii, cnoty, godności a niektóre to nawet z życia. Prośba do redakcji mój post nie ma na celu szerzenia nienawiści do Rosjan. Proszę więc nie cenzurować i nie usuwać. Przedstawiam fakty zawarte w cyt. książce. I czy to się podoba czy nie; nie uważam że powinniśmy milczeć i udawać, że tak nie było. Elbląg po wyzwoleniu był praktycznie martwym miastem. cdn.

henryczekr

Anuluj