UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Im mniej miasto było polskie z tym większą gorliwością usuwano stare napisy; w Gdańsku o który wybuchła wojna są one do dziś, w Toruniu też nie raziły na tyle by je całkiem usunąć. Dbanie o tak pojętą estetykę za czaów komuny (i dziś bo to jest właściwie kontynuowane) doprowadziło do tego że Elbląg jest jednym z brzydszych miast w Polsce, bo nie tylko niemieckie farby okazują się lepsze od tych polskich (tu już nie ma znaczenia czy dziś czy w socjalizmie), ale i urbanistyka, architektura, ogrodnictwo, stolarstwo itd. Zamiast trwałej fasady jest styropian z plastikiem jako okno - z tego jest dzisiejszy Elbląg; ze styropianu i plastiku - zaiste szlachetne to materiały