UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Można podsumować wojnę z prawicą. Zarzuty prawicowych wrogów o instytucjonalną pomoc państwa dla WOŚP były bardzo częste. Mistrzem instytucjonalnej pomocy jest w całej historii RP oczywiście PiS. Stworzył mechanizmy finansowania wydając miliardy złotych z budżetu państwa oraz funduszy celowych. Narodowy Instytut Wolności przejął od ministerstw zarządzanie programami wsparcia dla organizacji pozarządowych takimi jak Korpus Solidarności czy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich. Fundusz Sprawiedliwości stał się źródłem wysokich dotacji dla fundacji np.66 mln zł dla katolickiej Fundacji Profeto, założonej przez ks. Michała Olszewskiego. MEN za czasów Czarnka przyznawało wielomilionowe dotacje dla fundacji. Fundacje i spółki związane m. in. z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały w sumie ponad 80 mln zł publicznych środków na projekty kulturalne, edukacyjne i medialne. Fundacje Spółek Skarbu Państwa wykorzystywane były jako pośrednicy do przekazywania setek milionów złotych na wybrane inicjatywy społeczne i patriotyczne. Boli prawicowych pomyleńców z krótką pamięcią tylko WOŚP i jęczą o tej instytucjonalnej pomocy. PiS przez lata puścił na to miliardy dla swoich ale to nie bolało. Super było.
Czerwony