UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Generalnie żniwa kończą się w sierpniu i wtedy mamy "nowiutką" mąkę na chleb, więc to nasze Święto Chleba to takie dożynki. A więc to wówczas mamy świeże wypieki pieczywa z tej mąki, czyli i naszego chleba powszedniego. A wiosną to pieczywo jest jeszcze ze "starej mąki" stąd trudno w takim czasie świętować z nowym chlebem. Dlatego wybór dni "Święta chleba" jest właściwy, a wiosną to możemy po prostu obchodzić "Święto Wiosny".
Gienek żeniec