UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

@Kosmita - Całe piękno muzyki polega na tym, że czerpie się materiał źródłowy (nuty) od wymienionych mistrzów i wykonuje go na swój własny niepowtarzalny sposób. Oczywiście zazwyczaj w zgodzie z pewnymi pryncypiami, ale nakłada się na to własną wizję, interpretację i emocjonalność. Dlatego powstaje tyle nagrań tych samych utworów, a każde jest inne bo niesie ze sobą wkład twórczy wykonawcy. Rzemieślnikiem to jest MIDI które zagra dokładnie te nuty, które są zapisane, ale nie da się tego słuchać, ponieważ jest pozbawione właśnie tego co w muzyce jest najlepsze i najpiękniejsze. Tak samo jest np. w aktorstwie. Syntezator Iwona odczyta wiersz czy tekst sztuki, ale ubrany w interpretację artysty nabiera sensu. Stolik z rysunku technicznego może być prosty, ale jeśli robi go artysta to zawsze dorzuci coś od siebie, żeby nadać mu element piękna zgodnie z własnym kunsztem. Nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać i żeby do tego dojść trzeba spędzić mnóstwo czasu i niejednokrotnie uzewnętrznić się emocjonalnie przed kilkusetosobową publicznością.

Ziemianin

Anuluj