UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
W języku polskim Elbląg zawsze figurował jako Elbląg i to nie tylko w okresie jego przynależności do Polski. Zresztą podobnie jest z nazwą Królewiec, gdyż nigdy w języku polskim nie był on wymieniany jako Koenigsberg, a także z Malborkiem, bo też w naszym języku nie nazywano go Marienburgiem. Stąd to całe zawirowanie z nazwą Elbing czy Elbląg jest niepotrzebnym zjawiskiem, jedynie stwarzającym sztuczne manifestowanie przynależności narodowej. Tak jak u Niemców jest Aachen, a u nas zawsze Akwizgran.
Newyorkowy Indianiec