UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
To ty nie rozumiesz. To, że Elbląg był wtedy większym miastem od Olsztyna nie zmienia jego położenia między dwoma miastami wojewódzkimi: Gdańskiem i Olsztynem, ani tego że Elbląg był niedużym miastem powiatowym. W artykule nie ma żadnej sugestii, że Olsztyn był większy od Elbląga, nie ma tam takiej tezy. Ty czegoś się doszukujesz, czego nie ma. Autor pisze o fenomenie kulturalnym w Elblągu fajnie rozwijającym się wówczas mieście, niedużym mieście powiatowym położonym pomiędzy stolicami dwóch województw. Gdyby napisał między Gdańskiem a Białymstokiem byłoby lepiej? A jeśli masz jakieś kompleksy związane z Olsztynem to trudno, przeanalizuj dlaczego te miasta tak się rozwijały, dasz radę?