UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

W Niemczech, jak i wielu krajach Zach. Europy jest POWSZECHNY system skupu opakowań - w Niemczech wszędzie są butelkomaty - przyjmują butelki szklane od większości napojów, ale też plastikowe i aluminiowe - z reguły zasada jest, że im bardziej "wymyślna"/niestandardowa butelka - tym większa cena skupu. (nawet 0,25 E = ponad 1 PLN) - znakomicie rozwiązało to problem śmieci w miastach, a ludzie, i sporo emerytów - dorabiają do emerytury zbierając/podnosząc z ulic butelki/opakowania lub makulaturę (tak, są tam też skupy, i płacą teraz niemało - podobnie jak skupy złomu - wszak stali, papieru... właśnie zaczyna brakować).


Anuluj