UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Dwa pytania do prezydenta Wróblewskiego będącego viceprezydentem i obecnie prezydentem od wielu lat, czemu ten przetarg dopiero teraz, a nie 5,10,15,czy 20 lat temu, dlaczego zabudowa Elblaga idzie tak wolno, kto jest hamulcowym, komu na tym zależy, by wiele terenów, czy obiektów w mieście było sprzedawanych tzw. osobom prywatnym na dalszy handel, które latami robią tam nic wstrzymując zabudowę Sródmieścia, jak słynny Plac Konstytucji. Dlaczego 1/3 terenów szeroko rozumianego Śródmieścia jest niezagospodarowana 76 lat po wojnie, a na przedmieściach upycha się bloki jeden parę metrów od drugiego / Brama na Modrzewinę, Osiedle Sadowa i Łęczycka, Zw. Jaszczurczego, Neonowa / Jak tak dalej pójdzie to Sródmieście zostanie z tymi placo - łąkami, bo skończy się w naszym mieście popyt na mieszkania własnosciowe. Wielu mieszkańców nie chce mieszkania w bloku, tylko mały domek, ale Ratusz rocznie oferuje po 10 dzialek w przetargu po wysokich cenach. Czyżby 120 tys. miasto tak przerasta ekipę Wróblewskiego, że wszelkimi sposobami dąży by, jak komuś się nie podoba ich prowincjonalne zarządzanie wyjeżdzał, bo władzy małomiasteczkowy klimat najbardziej odpowiada. Krótko mówiąc, do widzenia się panom Nowakom i Wróblewskim za rok po wyborach.