UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Jakie ścieżki rowerowe. W Elblągu jest ich może kilka, reszta to oszukiwanie tak rowerzystów jak i pieszych. To co uważa się za ścieżki są to jedynie miejsca zezwalające na przejazd rowerem po chodniku. I tam nadal pierwszeństwo ma pieszy. Wreszcie czas najwyższy skończyć z tym niepoważnym podejściem większości rowerzystów, że oznakowanie kolorem "ścieżkowym"chodnika to ścieżka rowerowa. Nieprawda to tylko kolor drogi się zgadza, bo jeszcze kiedy kładziono tam tego koloru polbruk to o ścieżkach rowerowych nikt wtedy nawet nie myślał. Tak jest w ciągu chodnika ulicy Robotniczej od skrzyżowania z Brzeską w kierunku Obrońców Pokoju. Tam prawie 30 lat temu tak ułożono polbruk, bo ten rowerowy kolor oznaczał miejsce na parkowanie samochodami, szczególnie odwożących dzieci do ówczesnej "dwójki". A teraz nieuki kodeksowe uważają ten odcinek za drogę rowerową i jeszcze bezczelnie obcyngalają pieszych, źe im nie ustępują przejazdu. A że w Polsce króluje teraz bezprawie i niesprawiedliwość to nikt w tej kwestii nie reaguje i nadal tworzone są głupstwa typu oto nowa ścieżka. Tymczasem pieszy idący chodnikiem po ulicy Niepodległości musi umieć fruwać, bo są tam odcinki, gdzie nie ma ciągłości ruch pieszego.

J. B B.

Anuluj