UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Rząd pracuje nad wdrożeniem mechanizmu, który pozwoli służbom na łatwiejszy dostęp do informacji o tym, gdzie trzymamy nasze pieniądze – w których bankach i SKOK-ach mamy konta, czy może korzystamy z skrytek bankowych lub kont maklerskich. Już dzisiaj polskie i europejskie służby mają dostęp do tych informacji, ale jest to czasochłonne. Przepisy unijne, które przewidują wdrożenie takiej finansowej „książki telefonicznej” miały na celu ten dostęp przyspieszyć i odbiurokratyzować. Unia przewidziała też mechanizmy zabezpieczające przed nadużyciami. Wdrożenie po polsku niestety może nie być już takie piękne. ..


Anuluj