UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Nie ma Pan racji. Jeszcze w 1910 roku w statystykach podawano, że Elbing (Elbląg)jest miastem w 100% zamieszkałym przez niemieckich obywateli. Po I wojnie światowej nie urządzono w Elbing-u konsulatu polskiego, ponieważ nie było tu Polaków - konsulat powstał w Kwidzynie. A dzisiejsza ulica 1 Maja nazywała się najpierw Innere Mühlendamm, a od ok 1937 roku - Adolf H. - Straße.

erg.

Anuluj