UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@Roweras - Oczywiście, że rowerzysta ma prawo na ścieżce robić co mu się podoba. .. problem w tym, że większość z nich robi to samo w momencie, gdy ma zamiar przekroczyć przejście dla pieszych. .. zgodnie z Twoim myśleniem. .. powinienem nie patrzeć na takiego delikwenta. .. i lecieć. .. zabić. .. bo co? To nie ja łamie prawo. .. a on. .. zgadzasz się z tym. .. ? Osobiście. .. .tak bym zrobił. .. .Ale w praktyce wyjdzie, że to i tak ja będę stratny. .. dlaczego? Polska to chory kraj, w którym przepis prawa to jedno, a praktyka sądu to drugie. .. więc zapewne wina zostanie orzeczona po mojej stronie, bo przecież to ja mam zachować ostrożność przed przejściem dla pieszych. .. Ale tam nie było pieszego przecież. .. To nie szkodzi. .. mógł być. .. To pierwsza sprawa. .. druga kwestia to sprawa natury ekonomicznej. .. nawet jeśli sąd korzenie wine rowerzysty. .. To kto zapłaci za moje szkody? Rowerzysta. .. ? Jego rodzina. .. ? Może po kilku latach rozpraw z powództwa cywilnego. .. a ja potrzebuje sprawnego auta dzisiaj. .. więc. .. może. .. skoro rowerzyści i piesi roszcza sobie prawa. .. To może niech mają obowiązek wykupienia OC. .. ? Bo czasem to jednak oni są sprawcami wypadku lub kolizji drogowej. ..
Cogitans