UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Jak stać cię na eko to możesz kupić sobie eko, ja np. Swoich warzyw i owoców nie pryskam i mam stare odmiany, ale za takie warzywa i owoce trzeba dobrze zapłacić, bo wszystko wymagania duzego nakładu pracy ręcznej i czasu pracy. A zboża prawie nikt nie plewi ręcznie, bo w Polsce zapanowałby głód jak mówiłem, bo wydajność takiej pszenicy ekologicznej z 1 ha to 2-3 góra 4 tony, a w uprawie z ŚOR to 7-9, a czasami i 10 ton z ha. To sobie pomysl. Weź idź i oplew 1 ha pola to zobaczysz ile ci to zajmie. Nie zdążysz do końca, a na początku następne chwasty już wyrosną i kto to ma plewić, jak w Polsce brakuje ludzi do pracy? 1 człowiek jest w stanie oplewić rocznie od 0,3 do 0,5 ha. Czyli na 12 ha gospodarstwo trzeba do plewienia 24 ludzi. Skąd ich wziąć? A Ty jak chcesz zawsze możesz sam sobie warzywa siać na działce, albo możesz kupić 1 ha pola i uprawiać. Ja właśnie plewiłem truskawki niedawno.
Zen