UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
"Ze względu na krytykę społeczeństwa i środowisk architektonicznych nasiloną w czasie masowego powstawania monotonnych bloków mieszkalnych w PRL architekt Jadwiga Grabowska-Hawrylak stworzyła w 1975 roku we Wrocławiu nowatorskie pod względem formy architektonicznej osiedle bloków mieszkalnych przy placu Grunwaldzkim tzw. Manhattan". (wikipedia) Wieżowce to tak jak mowisz te wielkie ale u nas sie przyjelo nazywac tak bloki mieszkalne bo krócej i wygodniej a nawiazanie nazewnictwem do tych wiekszych budowli jest bardziej wizerunkowe mentalnie niz mowienie ze mieszkasz w betonowym bloku.