UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Gratulacje również dla radnego Wojciecha Karpińskiego (PO) za słuszny i bardzo rozsądny pomysł z głosowaniem w BO metodą pojedynczego głosu przechodniego - najkrócej mówiąc, głosuje się na wszystkie projekty na liście uszeregowując je od najbardziej popieranych do tych najmniej. Daje to możliwość zapoznania się z opinią mieszkańców nt. wszystkich projektów i wygrywają te z największym poparciem wszystkich głosujących. My np. taką metodę stosujemy w swoich wewnętrznych wyborach Razemowych i bardzo się ona sprawdza. Nie ma też racji prezydent Nowak, że uniemożliwi to głosowanie na projekty dzielnicowe - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podział na projekty "miękkie", dzielnicowe, oraz "twarde" ogólnomiejskie zachować. Wystarczy tę metodę głosowania zastosować do obu takich list, z których "twarda" dostępna byłaby dla wszystkich, "miękka" zaś dla mieszkańców danego okręgu (które to okręgi też należałoby przy okazji zracjonalizować, bo dziś są one zwyczajnie zaprzeczeniem demokracji).
RobertKoliński