UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

im mniej panstwa w gospodarce tym lepiej. sami glosujemy swoimi pieniedzmi za tym czy ma byc otwarte czy nie. osobiscie bylem bardzo zdiwiony gdy pewnego razu (zaraz po otwarciu ogrodow) podczas mojej wizyty w ukochanym miescie ujrzalem w gazetce ze otwarte maja TYLKO do 21:00 (tak tak byly takie czasy). niemale oczywistym bylo ze te godziny zostana rozciagniete i na dzien dziesiejszy jest do 22:00 a gdy i o ile pojawi sie PRAWDZIWA konkurencja to prawdopodobnie do 24:00. oczywiscie to my bedziemy dawac impulsy to takich zachowan. to jest tak ze im wiecej osob pracuje w uslugach, tym bardziej rozciaga sie czas pracy tychze wlasnie uslug. najbardziej przerazaja mnie texty w stylu "wspolczuje im" (bardzo powszechne w Elblagu - paradoks subkultury bezrobocia - niskie kwalifikacje, wysokie aspiracje ) wypowiadane przez osoby ktore najczesciej nie pracuja i to z wlasnej woli podajac miliony powodow (np. bo ja tam nie bede pracowac, bo tam jak smieci traktuja ludzi, bo za takie pieniadze to ja nie rusze sie itp itd.) i nie robiace nic zeby prace znalezc (bo rzad powinien ja zapewnic albo inne kuriozalne rodzaje swiatopogladu). mam 3 lata w hipermarkecie za soba, 5 dni w tygodniu po 8 godz. (oczywiscie weekendy w pracy oprocz co 3-ciej niedzieli - kodeks pracy nakazuje tak - wolne oddaje sie w tygodniu i choc tego nie nakazuje kodeks niedziele platne 200-250%). gdyby nagle zamkneli sklep w niedziele (a byly i sa takie pomysly malo majacych z mysleniem wspolnego ludkow na wiejskiej) zarobki spadlyby o 15%-30% w zaleznosci od tego kto ile zarabia. WOLNE niedziele? dziekuje, nie. i tak postawionego pytania jak w tytule nie rozpatrywalbym w kwestii hitu czy kitu. ps. oczywiscie ze najlepiej byloby zarabiac 3 razy tyle i pracowac jak urzedy panstwowe ( 0% wydajnosci, 100% przywilejow i praw ) ale zycie nie jest takie laskawe dla kazdego...

pROSiAczek (sercem elblazanin)

Anuluj