Ludzka fantazja nie zna granic

14
14.06.2017
Ludzka fantazja nie zna granic
Interwencje policyjne mają swój wyjątkowy charakter. Szczególnie dla policjantów, którzy słuchają tłumaczenia zatrzymanych na gorącym uczynku. Minionej nocy został zatrzymany 34-latek z Elbląga. Jego historia była tak niezwykła, że policjanci podjęli decyzję, żeby zawieźć go wprost do szpitala psychiatrycznego na badania. 34-latek postanowił ukraść rower z dyspozytorni karetek, a później jako wytłumaczenie swojego czynu podał, że ugryzł go wąż i musiał szybko dostać się do szpitala. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Najpierw jednak zostanie zbadana jego poczytalność.
Interwencja miała miejsce dzisiaj (14 czerwca), około godz. 3 w dyspozytorni karetek przy ulicy Orzeszkowej w Elblągu. Tam pracownikowi dyżurki został skradziony rower górski o wartości 1500 zł. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca może przybywać z kolei w szpitalu wojewódzkim. Nie mylili się. W poczekalni zastali 34-latka, a pod szpitalem skradziony rower. Mężczyzna tłumaczył się, że ugryzł go w nogę wąż i szybko potrzebował dostać się do lekarza. Oczywiście jego alibi zostało sprawdzone i nie można było mówić o żadnym ukąszeniu przez gada. Mężczyzna był tak zdeterminowany i przekonany o swojej racji, że policjanci podjęli decyzje o tym, by przewieźć go na badania do szpitala psychiatrycznego. Tam zostanie zdiagnozowany i wówczas śledczy podejmą decyzję o jego dalszym losie.
   Policjanci z Elbląga w ubiegłym roku prowadzili jego sprawę, która zakończyła się aktem oskarżenia. Ona też była nietypowa. 34-latek był podejrzany o zniszczenie szlabanu parkingowego, który został wyrwany. Mężczyzna wszedł z nim do sklepu spożywczego, w którym nie chciano mu wcześniej sprzedać alkoholu. Najprawdopodobniej chciał go wymieć na trunki wysokoprocentowe. Wówczas na miejsce została wezwana policja.
   Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Najpierw jednak zostanie zbadana poczytalność zatrzymanego.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ale musiało być śmiesznie....
(2017.06.14)

info

5  
  2
Oby był chory bo dostanie zawiasy....
(2017.06.14)

info

9  
  2
dopalacze są teraz lepsze.
(2017.06.14)

info

11  
  1
Ciekawe czy to wąż boa ?
okidoki (2017.06.14)

info

4  
  1
to taka choroba psychiczna która dotyka dużą część elbląskiego społeczeństwa - Debilizm i patologia
imponderabilia (2017.06.14)

info

8  
  9
Jeszcze będzie się z tego śmiał! :D
E-baj (2017.06.14)

info

1  
  2
Ooo kolejny przypadek że człowieka chcieli swoimo metodami zniszczyć paragrafem ale się nie udało
(2017.06.14)

info

2  
  3
Facet kłamał. To nie był wąż, tylko żmija.
(2017.06.14)

info

7  
  0
oskarżyć policjantów o znęcanie się nad chorym człowiekiem !!! Doć taj bandyterki na komisariatach !!
(2017.06.14)

info

4  
  7
Starosta NDG kupuje maszynę do ścinki poboczy!!!!! Brawo w końcu drogi powiatowe będą zadbane
(2017.06.15)

info

1  
  0