Śmiertelnie ranił żonę, chce 3 lat więzienia

20
23.08.2016
Śmiertelnie ranił żonę, chce 3 lat więzienia
W sylwestrową noc w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Broniewskiego doszło do kłótni małżonków. Oboje upojeni alkoholem wkraczali w nowy rok. Od słowa do słowa, gdy nagle mężczyzna chwycił za nóż i ugodził nim swoją żonę. Rana okazała się śmiertelna. 33-letni Andrzej M. przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze 3 lat pozbawienia wolności. Teraz sprawę rozpatrzy sąd.
Z policyjnych ustaleń wynikało, że po godzinie pierwszej w nocy małżeństwo wróciło od znajomego, gdzie spędzało sylwestra. Po powrocie do mieszkania najprawdopodobniej doszło do sprzeczki i szarpaniny.To właśnie podczas niej 33-latek miał ugodzić nożem 28-letnią kobietę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta była reanimowana, jednak po przewiezieniu do szpitala zmarła. Mężczyzna trafił do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
   - Andrzej M. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, twierdził, że był nietrzeźwy, gdy doszło do tragicznej w skutkach kłótni - mówi prokurator rejonowy Marcin Rost. - Ostatecznie mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. To czyn zagrożony karą do 12 lat więzienia.
   Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Elblągu 9 sierpnia.
   - Do sądu trafił również wniosek oskarżonego, który chce dobrowolnie poddać się karze 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności - dodaje prokurator Rost. - Rozpatrzy go sąd. Mężczyzna nadal przebywa w areszcie.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
a za kilka gramów marihuany do 5lat ?!?! :)
EG (2016.08.23)

info

23  
  0
Ja bym mu dołożył 310 lat
(2016.08.23)

info

14  
  1
smiechu warte. dziabnac sete, poklocic sie i zaciukac kogos i myslec, ze sie po 3 latkach wyskoczy? oby nie.
Michał1981 (2016.08.23)

info

21  
  0
12 lat to i tak za malo dla mordercy!!! kara smierci musi wrócic !!! Mohery z PISu - czas na dobra zmiane
(2016.08.23)

info

15  
  3
te pało w aksamitnym kapeluszu nie ubliżaj ludziom bo twoi bliscy też pomykali w moherowych beretach jak 99 procent społeczństwa,
(2016.08.23)

info

4  
  5
Kara nawet do 10 lat więzienia grozi 18-letniemu Bartoszowi L., który w maju ranił nożem interweniującą policjantkę i został postrzelony w udo. DOZYWOCIE
...dhddhdhh (2016.08.23)

info

9  
  1
to że on chce 3 lata to śmiech na sali, ale większy będzie jak sąd mu tyle wymierzy
(2016.08.23)

info

16  
  0
JP co to koncert życzeń? Uszczerbek na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym - kipny? Czyli on ją dźgnął ale przyczyna zgonu była inna? Kobieta stwierdziła a Ty uju umrę na złość tobie. Nie - on ją poprostu zabił!!! Tym bardziej że zmarła odrazu.
(2016.08.23)

info

10  
  1
A pozatym siedzi już 8 mc więc tak naprawdę te 36 mc będzie wyrokiem 28 mc. Nie zdziwiłvym się gdyby sprawa trwała tak z 5 lat, skończyła by się wyrokiem 3 lat i państwo ciabas mu odszkodowanie bo siedział przecież już 5. Kpiny
(2016.08.23)

info

11  
  1
za zabójstwo 3 lata, to jakaś kpina!
(2016.08.23)

info

13  
  1