UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Kiedy w rozpocznie się ścinanie poboczy? Wysokie pobocza tamują spływ wody z jezdni co powoduje powstawanie kałuż a następnie pękanie asfaltu i niszczenie drogi. Brak poboczy to również kłopot dla pieszych i rowerzystów co zmniejsza atrakcyjność gminy dla turystów niezmotoryzowanych. Brak poboczy to brak możliwości awaryjnego zatrzymania się pojazdem. Także w zimie trudniej jest odśnieżyc drogi i utrzymać w dobrym stanie. Zatem równe pobocza to same zyski. Na zarząd dróg nie ma co liczyć. Dobra firma z profesjonalnym urządzeniem z taśmociagiem do zebrane darni robi taką usługę za 1-2 zł od metra bieżącego. Nadmiar ziemi przewozi się wywrotką i uzupełnia tam gdzie pobocze jest zbyt wąskie. Korzyści w stosunku do kosztów są wielokrotnie większe. Myślę że są na to w gminie pieniądze. Zróbmy coś przyszłościowego a nie tylko łatamy dziury po zimie. "