A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Wszystkim dyskutującym pod uwagę, parę zdań zaczerpniętych ze strony firmy profesjonalnie zajmującej się biopaliwami:
"Ostatnio temat energii ze źródeł odnawialnych, również roślin energetycznych stał się w naszym kraju bardzo modny. Wywołało to eksplozję pomysłów i rozwiązań prezentowanych na setkach konferencji i przekazywanych przez media jako lekarstwo na dekoniunkturę w rolnictwie, bezrobocie oraz złoty środek na zrobienie intratnych interesów. Budzi to zainteresowanie i wywołuje ogromne emocje wśród rolników i przedsiębiorców. Należy mieć jednak na uwadze, że technologie energetycznego wykorzystania biomasy badane są od dziesiątków lat w krajach wysokorozwiniętych. Przykładowo pierwszy pellet, czyli mały brykiet w postaci pastylek został wyprodukowany z trocin drzewnych w USA w latach 30. Kraje europejskie takie jak Dania, Austria czy Szwecja energetyką odnawialną zajmują się od przeszło 20 lat. Kosztem wielomilionowych programów badawczych prowadzonych przez interdyscyplinarne zespoły dopracowały się swoich, sprawnie działających systemów zamiany biomasy na energię użytkową. W żadnym z tych krajów, dysponującym ogromnym potencjałem energia odnawialna nie spowodowała dotychczas rewolucji. Bardzo często wdrożenia prowadzone w skali technicznej wykluczały obiecujące na początku programy badawcze. Dlatego też, lansowane często podejście, że wystarczy pobudować kotłownię na biomasę, czy zasadzić rośliny energetyczne i wszystkim od tego przybędzie jest złudne. Sam fakt, że jakaś roślina szybko i bujnie rośnie na kilkuarowych poletkach nie tworzy użytkowej plantacji a następnie paliwa i energii. Aby tak się stało trzeba wielu lat kosztownych badań dających przełożyć się na działającą, powtarzalną w stosowaniu i sprawdzoną technologię.
Wybierając dla siebie sposób zamiany konwencjonalnych źródeł energii, takich jak: węgiel, olej opałowy czy gaz ziemny na energię odnawialną z biomasy, należy zadać sobie pytanie czy proponowane rozwiązanie nie powstało na biurku wczoraj, pod wpływem informacji zasłyszanej w mediach? " źródło www.biotek.pl
Gercio the mad EZE worker - dotknąłeś bardzo istotnych problemów.Kłania się znowu niekompetencja decydentów.Przed podpisaniem listu intencyjnego niezbędne było wykonanie analiz pod względem przydatności, ekonomiczności przedsięwzięcia,ochrony środowiska,spraw społecznych/bezrobocie/,skutków ubocznych/rozjeżdżanie dróg miejskich, korki uliczne, sprawy sanitarne, utylizacja odpadówi itp./ oraz przedstawienie tego na forum organu samorządowego do opinii i ewentualnej akceptacji.Prezydent, jak wynika ze sposobu załatwiania sprawy, nie liczy się z opinią grupy środowiskowej/ciepłownicy/.Identycznie było i jest z decyzjami odnośnie hipermarketów,również nie słuchano i nie słucha się opinii środowiska handlowego i nie przeprowadza odpowiednich analiz potrzeb handlowych w mieście,teraz przyszła kolej na innych.Prezydent stwierdza, że w Elblągu nie może być monopoli - a czymże jest przekazywanie handlu wielkim sieciom towarowym ?- przecież to zaakceptował, tym samym zaprzecza sam sobie. A czym jet, w szerokim pojęciu tzw.globalizacja, jak nie monopolami w różnych branżach.Zastanawia fakt,dlaczego w Elblągu samorząd nie chce dbać o interesy obywateli miasta? Przecież zarówno Prezydent jak i Rada Miejska została wybrana w demokratycznych wyborach, tym ludziom zaufano.Czyżby w grę wchodziły pozakulisowe sprawy i interesy?
Peter jeżeli znajdziesz w moim sprostowaniu do twojej wypowiedzi stwierdzenie, że „CO to popiół” to jednak powinieneś może pouczyć się też czytać.
ludzie olejcie EPEC i zawierajcie umowy z EC bo ma tańsza energie.Dopilnujcie aby zarzadca waszej wspolnoty omijal EPEC .Prawo pozwala na podpisywanie umowy z producentem.
Czas zmienić wszystkie władze