UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

osobiście doliczyłem się 16 gołębników w Elblągu, które z nich działają i ile ich jest- na 100% ten obok szpitala wojewódzkiego pstryka zdjęcia, gdzie jeszcze? Jak to jest z przyjmowaniem mandatu - czy po 30 dniach od zdjęcia - policja może sobie to zdjęcie w tyłek wsadzić? Znalazłem w necie takie coś: Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia Rozdział 17 – Postępowanie mandatowe. Art. 97. §1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy: 1) schwytano sprawce wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, 2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu - w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, i 30 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2. z tego wynika, że po 30 dniach mogą się wypchać - może na te rewelacje wypowie się jakiś policjant. Pzdr

kierowca