UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
W nawiązaniu do pytań dotyczących spraw administrowania Kanałem chciałem wyjaśnić, że znajduje się on w gestii Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Zarząd nadzoruje odbywający, tak potrzebny, proces rewitalizacji Kanału. Oznacza to jednocześnie zamknięcie głównego szlaku do 2014 roku. Niestety, w sposób ratalny w odniesieniu do pochylni inaczej nie można tego przeprowadzić. Na okres ten dwa statki żeglugi ostródzko-elbląskiej będą pływały po "naszych" szlakach. Rewitalizacja nie obejmuje również jez. Drużno(Kanał zaczyna sie bowiem po "tamtej"stronie). Uzyskałem odpowiedź przedstawicieli Zarządu o możliwości podjęcia sprawy rewitalizacji jez. Drużno po 2014 roku. Jeżeli ktoś z Szanownych Internautów zinteresowany jest uzyskaniem ( bezpłatnym oczywiście) obu albumów, informuję, iż posiadam kilka kompletów. Podaję telefon: 602625401.Pozdrawiam.
Ryszard Klim