UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
A ja z "innej beczki". Na resztkach cmentarza ewangelickiego przy ul. Sadowej urządzono lapidarium z zachowanych nagrobków. Spoczywa tam też jak wiadomo dziadek obecnej Pani Kanclerz Niemiec - Angeli Merkel. Z zażenowaniem oglądam tam częste alkoholowe imprezki. Szczególnie w tym celu upodobali sobie spragnieni napojów alkoholowych resztki grobowca osoby zasłużonej dla historii przedwojennego Elbląga - przedsiębiorcy Komnicka, o czym świadczą znajdowane tam często puste butelki. Cmentarz to cmentarz - i to bez względu na to czy katolicki, czy też protestancki. Moim zdaniem przydałoby się, aby od czasu do czasu i tam zachodziły policyjne patrole.