UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Krew jaśnista mnie zalewa, kiedy czytam o tym wszystkim. Po przedostatnich zatopieniach ostrzegałem co się wydarzy w przyszłości. Władowano kupę publicznej forsy, która zatonęła w żuławskim błocie i jakoś nikt nie poniósł za to żadnej odpowiedzialności. Nawiązywałem wówczas do Mennonitów, którzy przy niższym poziomie techniki w tamtym okresie byli w stanie uporać się z problemem. Nie powiem, że moje spostrzeżenia pozostały bez echa bo w 2008 r inwestor: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku podobno wykonał opracowanie projektowo-kosztorysowe z uzyskaniem wszystkich pozwoleń wymaganych przez „Prawo Budowlane” : na „Remont byłych wrót przeciwpowodziowych na Kanale Jagiellońskim w Kępie Rybackiej”. Czy projekt został sporządzony tego nie wiem ale na stronie http://www.hydroeco.com.pl/projekty.php w planach takowy widnieje. Sugerowałem także po poprzednim wylaniu wód i podtopieniu części Elbląga o wybudowaniu podobnych wrót przeciwpowodziowych na rzece Elbląg przed m. Nowakowo (pod warunkiem, że usypany zostanie przy korycie rzeki wał przeciwpowodziowy od strony Zalewu Wiślanego). Czy to nie jest zbyt proste ? Ludzie weźcie się w końcu do roboty i zacznijcie w końcu myśleć.

maryjanek0075