UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Bardzo ładnie powiedziane "z kręgosłupem wzdłuż ul. 1 -go Maja". Każdy miał jakieś swoje ulubione miejsce z klimatem. Wówczas narzekało sie, że Elbląg niema centrum itp. , ale te kilka miejsc do wyboru było. Świetlana przyszłość nie zadbała o te miejsca. W zamian mamy jakieś wyobcowanie, brak charakteru i stylu oraz miejsc z atmosferą. Nazwę "Mocca" wymyślił inż. arch. Jan Buyko, który był również projektantem wnętrza kawiarni. Pierwszy wystrój wnętrza był w stylu obowiązującym w latach sześćdziesiątych XX w. Ponieważ sala kawiarni była dość długa, więc tło ściany na końcu kawiarni było wykonane w ostrej kolorystyce i wzorach abstrakcyjnych tzw. "Picasso". Kawiarnia miała swoich stałych bywalców i to też tworzyło lokalny klimat. Dzisiaj już tego niema, bo nie ma tych ludzi z przedwojennym wychowaniem. Ale nazwa "Mocca" jest piękna, pozazrdościć temu, kto ją ponownie zastosuje, byle miejsce było fajne. Elblążanka.