UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Masz rację, Tubylcu. Wprawdzie nie było Starego Miasta (mury kamienic wyburzono i gruzy uprzątnięto do 1960 roku), ale ciąg ulicy 1 Maja miał zalążki centrum. Nie trzeba było mieć auta, bo w promieniu kilkuset metrów można było pozałatwiać sprawy, zrobić zakupy i spotkać się ze znajomymi. Dziś te funkcje przejęły hipermarkety, ale czy takie centrum elblążanom się marzyło? Wydaje mi się, że nie tyle tęsknimy za dawnymi czasami, bo były podłe, ale za ludźmi z tych czasów i klimatem miasta. Zwłaszcza, że inne miasta potrafiły klimat ten zbudować i zachować.

Lu